Пияна шофьорка катастрофира на пътя Глоджево - Кубрат

Младата жена седнала зад волана с 1,5 промила алкохол в кръвта

29-годишна жена е катастрофирала с автомобила си след употреба на алкохол на третокласния път между град Глоджево и град Кубрат, съобщиха от Районно управление - Ветово.

Инцидентът е станал на 5 април около 02:20 часа, когато в полицията е постъпил сигнал за пътнотранспортно произшествие. Изпратените на местопроизшествието полицейски служители са установили, че водачката е управлявала лек автомобил с марка "Хонда", модел "Джаз", в нетрезво състояние.

При първоначалната проверка с техническо средство е отчетена концентрация на алкохол над 1.2 промила. След извършения химически анализ на взетата кръвна проба е установено, че младата жена е шофирала с 1.48 промила алкохол в кръвта.

По случая е образувано бързо производство в Районно управление - Ветово за престъпление по член 343б, алинея 1 от Наказателния кодекс





dunavmost.com

Коментирай

Публикуване на коментар

0 Коментари