сряда, 21 декември 2011 г.

Тайбе Юсеин спортист №1 на Русе

Тайбе Юсеин от кубратското село Мъдрево бе избрана за спортист №1 на Русе.
Световната шампионка бе определена за спортист номер 1 на Русе за 2011 година в анкетата на спортните журналисти, организирана от местния вестник "Утро" и Община Русе.

Състезателката по борба Тайбе Юсеин стана спортист на Русе за 2011 година.
Тя успя да се наложи в оспорвана
надпревара с още 11 спортисти в анкетата на вестник „Утро” и Община Русе.
Тази година Тайбе Юсеин стана световна шампионка за девойки, спечели сребърен медал на европейското първенство за жени и бронзов медал от европейското за девойки.

Втори се наредиха световните вицешампионки на двойка каяк Береника Фалдум и Даниела Недева, а трети е каякарят Мирослав Кирчев, спечелил квота за участие на олимпийските игри в Лондон.

След тях класацията са световният шампион за професионалисти във версия Универсална боксова организация Алексей Рибчев, лекоатлетката Венелина Венева с квота за олимпиадата в Лондон, капитанката на баскетболния отбор Дунав 8806 Зорница Костова, съотборничката й Шарел Алън, двойката по акробатика Благовест Караджов-Марти Миланов, състезателката по борба Елина Васева и боксьорът Айрин Исметов. Призът "треньор на годината" заслужено взе наставникът на баскетболния отбор "Дунав 8806" Георги Божков. Баскетболният тим пък бе определен за отбор на годината.